Často kladené dotazy

Chcete vědět více? Zašlete nám svůj dotaz. Odborníci z Očkovacího centra Vám odpovědí osobním emailem.

Otázky i odpovědi jsou diskrétní a Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty třetí osobě.

 

Vaše jméno
Váš email
Předmět
Váš dotaz


Přečtěte si odpovědi na nejčastěji kladené otázky, které zasíláte odborníkům z očkovacího centra.

Nenajdete-li svou odpověď, zašlete nám svůj dotaz použitím kontaktního formuláře.

 

Za tři týdny odlétám na měsíc do Asie – Thajsko, Malajsie, Singapur. Je ještě reálné podstoupit nějakou část očkování před odletem a kolik bude případně očkování stát?

Očkování proti  VHB (virová hepatitida B) bohužel před Vaší cestou nestihnete, schéma je 0.-1.-6. měsíc, přičemž  chráněný jste až po 2. dávce, navíc za

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Za tři týdny odlétám na měsíc do Asie – Thajsko, Malajsie, Singapur. Je ještě reálné podstoupit nějakou část očkování před odletem a kolik bude případně očkování stát?

Na dovolené v Thajsku jsem se po poranění kočkou z obavy před vzteklinou nechal očkovat vakcínou VERORAB a vakcínou proti tetanu. Thajský lékař mě upozornil, že vakcínu je nutno podávat ve více dávkách. Kam se obrátit?

K postexpozičnímu doočkování proti vzteklině musíte kontaktovat antirabické centrum Infekční kliniky Nemocnice na Bulovce (tel. ústředna 266 081 111) a domluvit se přímo zde.

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na dovolené v Thajsku jsem se po poranění kočkou z obavy před vzteklinou nechal očkovat vakcínou VERORAB a vakcínou proti tetanu. Thajský lékař mě upozornil, že vakcínu je nutno podávat ve více dávkách. Kam se obrátit?

Za 10 dní odjíždíme s dětmi do Dubaje. Stihneme ještě očkování a má to smysl v tak krátké lhůtě?

Očkování smysl má. Pokud by se děti naočkovaly zítra cestovatelskou 4 valentní vakcínou, protilátky stačí vytvořit. Proti meningokoku B se dětem aplikují 2 vakcíny 

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Za 10 dní odjíždíme s dětmi do Dubaje. Stihneme ještě očkování a má to smysl v tak krátké lhůtě?

Kolik stojí očkování na nutné pro pobyt v Panamě? Platí se kromě očkování ještě něco navíc, například aplikace nebo zápis do očkovacího průkazu?

Doporučujeme vakcínu proti břišnímu tyfu (650 Kč) a proti žluté zimnici (1000 Kč).  Tetanus by neměl být starší 10 let, dále je vhodné očkování

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kolik stojí očkování na nutné pro pobyt v Panamě? Platí se kromě očkování ještě něco navíc, například aplikace nebo zápis do očkovacího průkazu?

Jsem 10 let po prodělané žloutence typu B navždy bacilonosičem? Lze to zjistit nějakými testy? Mohu být dárcem krve?

Po prodělané žloutence typu B může přetrvávat virus v játrech a krvi a tento stav je potom nazýván chronická hepatitida B, pacient je infekční krevním

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jsem 10 let po prodělané žloutence typu B navždy bacilonosičem? Lze to zjistit nějakými testy? Mohu být dárcem krve?

Po kolika letech je třeba přeočkování na tetanus a jaká je cena?

Očkování je vhodné po 15 letech, ale při eventuelních cestách do některých zemí po 10 letech. V našem očkovacím centru je možné naočkovat se

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Po kolika letech je třeba přeočkování na tetanus a jaká je cena?

Kolik stojí očkování na břišní tyfus a žlutou zimnici? Jaké další očkování budu potřebovat pro pobyt v Panamě?

Vakcína proti břišnímu tyfu stojí v našem očkovacím centru 650 Kč a ochrání Vás 3 roky. Očkování proti žluté zimnici stojí 1000 Kč a

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kolik stojí očkování na břišní tyfus a žlutou zimnici? Jaké další očkování budu potřebovat pro pobyt v Panamě?

Na začátku prosince odlétám do Peru. Jaká očkování jsou nutná a která další jsou případně vhodná, ale nejsou nezbytná?

Do této destinace je nutné očkování proti žluté zimnici, doporučená jsou očkování proti hepatitidám, břišnímu tyfu, vzteklině a očkování proti tetanu by nemělo být

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na začátku prosince odlétám do Peru. Jaká očkování jsou nutná a která další jsou případně vhodná, ale nejsou nezbytná?

Očkování proti choleře nebo meningokoku týden před odletem?

Očkování proti meningokoku lze provést, bohužel nebudete při odjezdu na dovolenou ještě plně chráněná. Ochranná hladina protilátek proti meningokoku se tvoří nejméně týden. Očkování

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Očkování proti choleře nebo meningokoku týden před odletem?

Rád bych nechal naočkovat děti před cestou do Asie proti žloutence a břišnímu tyfu. Jaké jsou aktuální ceny očkování?

Vaše děti byly již pravděpodobně očkovány proti virové hepatitidě (žloutence) typu B v kojeneckém věku. V tom případě stačí jen očkování proti hepatitidě A.

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rád bych nechal naočkovat děti před cestou do Asie proti žloutence a břišnímu tyfu. Jaké jsou aktuální ceny očkování?

Je možné očkovat souběžně vakcínou proti meningokoku typu B a druhou vakcínou na zbývající typy v případě 12 leté dívky s lehkou poruchou imunity?

Obecně souběžné očkování proti více antigenům (nemocem) je možné a často účinnější – lépe se tvoří protilátky. Pokud má dítě sníženou imunitu, měl by

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Je možné očkovat souběžně vakcínou proti meningokoku typu B a druhou vakcínou na zbývající typy v případě 12 leté dívky s lehkou poruchou imunity?

Jde řešit očkování do Thajska na poslední chvíli?

S očkováním Vám pomůžeme v našem očkovacím centru (každý všední den mezi 9 a 10 hod.). S sebou prosím vezměte očkovací průkaz, eventuelně si

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jde řešit očkování do Thajska na poslední chvíli?

Provádíte krevní testy, které by potvrdily, že nemám po návštěvě Keni nějaký vir, například Zika?

Pokud jste neměl v době pobytu v Keni obtíže, svědčící pro nákazu infekční chorobou, šlo by o vyžádané vyšetření, které si musíte hradit. Vyšetření u

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Provádíte krevní testy, které by potvrdily, že nemám po návštěvě Keni nějaký vir, například Zika?

Doporučili byste očkovat MMR dítě, když jeho matka, ročník 1984, je ve 4. měsíci těhotenství?

Pokud jde o dotaz ohledně očkování dítěte těhotné matky vakcínou MMR – živá vakcína proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím, není známo, že by se

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Doporučili byste očkovat MMR dítě, když jeho matka, ročník 1984, je ve 4. měsíci těhotenství?

Je pravda, že při očkování živou vakcínou, je možný přenos dané nemoci na dalšího člověka, než si očkovaný vytvoří protlátky?

Podobnou informaci jsem nikde v odborné literatuře nenašla, pokud by toto  riziko bylo, jistě by byly matky očkovaných dětí upozorněny. Pokud má Vaše dítě

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Je pravda, že při očkování živou vakcínou, je možný přenos dané nemoci na dalšího člověka, než si očkovaný vytvoří protlátky?

Jaké je doporučené očkování pro turistickou poznávací cestu s cestovkou na 12 dní do Číny?

Před cestou do Číny je určitě doporučeno očkování proti hepatitidám i tyfu, vhodné je naočkovat se i proti meningokokům.      

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaké je doporučené očkování pro turistickou poznávací cestu s cestovkou na 12 dní do Číny?

Chystám se za tři týdny do Thajska – Bangkok, Krabi, Bali. Prý se doporučuje očkování proti žloutence typu A+B a proti tyfu. Kolik tato vakcína stojí? Kdy nejpozději se musí tyto vakcíny aplikovat?

Očkování proti virové hepatitidě A a B patrně již nestihnete, přeočkování je za měsíc a teprve po druhé dávce máte ochranný štít protilátek. Je

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chystám se za tři týdny do Thajska – Bangkok, Krabi, Bali. Prý se doporučuje očkování proti žloutence typu A+B a proti tyfu. Kolik tato vakcína stojí? Kdy nejpozději se musí tyto vakcíny aplikovat?

Jaké očkování na dovolenou do Bali, Kuala Lumpur a Singapuru? Jsou nějaké vedlejší účinky tohoto očkování?

Bylo by dobré zjistit, kdy jste byla naposled očkována proti tetanu, eventuelně zda máte ještě platné nějaké jiné očkování – meningokok apod. Doporučená očkování

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaké očkování na dovolenou do Bali, Kuala Lumpur a Singapuru? Jsou nějaké vedlejší účinky tohoto očkování?

Chtěli bychom se nechat očkovat proti žluté zimnici na cesty do Střední a Jižní Ameriky. Kolik očkování stojí?

Cena vakcíny proti žluté zimnici v našem očkovacím centru je 1000 Kč, za aplikaci se platí 100 Kč bez  ohledu na počet aplikovaných vakcín. Mezinárodní

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chtěli bychom se nechat očkovat proti žluté zimnici na cesty do Střední a Jižní Ameriky. Kolik očkování stojí?

Chci se přeočkovat proti vzteklině – poslední dávka po roce. Zmeškala jsem ale o měsíc termín přeočkování. Bude mít opožděná dávka účinek?

Můžete přijít i s měsíčním zpožděním na toto očkování. Přijďte do našeho očkovacího centra kterýkoliv všední den mezi  9. a 10. hodinou, rádi Vás naočkujeme

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chci se přeočkovat proti vzteklině – poslední dávka po roce. Zmeškala jsem ale o měsíc termín přeočkování. Bude mít opožděná dávka účinek?

Jaká očkování jsou potřeba do Indie, přesněji do Ladakhu a pak do centrální části Indie?

Do Indie jsou doporučená očkování proti virovým hepatitidám, břišnímu tyfu, meningokoku a tetanus by neměl být starší než 10 let. Vhodné je mít i

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaká očkování jsou potřeba do Indie, přesněji do Ladakhu a pak do centrální části Indie?

Dcera má indikované povinné očkování na TBC. Nemám dobrou zkušenost z očkování prvního dítěte. Je možné ji z evidence povinného očkování vyřadit?

S dotazem na očkování proti TBC se prosím obraťte na kalmetizační středisko v místě bydliště. Například spádové kalmetizační centrum pro Prahu 4 je na

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dcera má indikované povinné očkování na TBC. Nemám dobrou zkušenost z očkování prvního dítěte. Je možné ji z evidence povinného očkování vyřadit?

Můžete nám doporučit očkování nutné pro cestu do Vietnamu a objednat termín návštěvy?

Na očkování můžete přijít bez objednání. Vezměte sebou buď očkovací průkaz, anebo si alespoň zjistěte rok, kdy jste byl očkován proti tetanu a hepatitidě.

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Můžete nám doporučit očkování nutné pro cestu do Vietnamu a objednat termín návštěvy?

Plánuji cestu do Filipín a rád bych si nechal naočkovat břišní tyfus. Je třeba se na očkování objednávat? Kolik očkování stojí?

Do našeho očkovacího centra není nutné se předem objednávat. Můžete přijít každý všední den mezi 9. a 10. hodinou na pavilon B1. Cena vakcíny

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Plánuji cestu do Filipín a rád bych si nechal naočkovat břišní tyfus. Je třeba se na očkování objednávat? Kolik očkování stojí?

Plánujeme dovolenou na poznávacím zájezdu Thajsko, Malajsie, Singapur. Kdy tato očkování absolvovat?

Očkování doporučujeme 6-8 týdnů před odjezdem na dovolenou. Objednávat se nemusíte, nudete potřebovat očkovací průkaz.

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Plánujeme dovolenou na poznávacím zájezdu Thajsko, Malajsie, Singapur. Kdy tato očkování absolvovat?

Po cestování po Vietnamu a Kambodži mi zůstal kousanec, který se zhoršuje. Kam s tímto problémem zajít?

S Vaším problémem se obraťte například na kliniku cestovní medicíny na Bulovce.

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Po cestování po Vietnamu a Kambodži mi zůstal kousanec, který se zhoršuje. Kam s tímto problémem zajít?

Je třeba zachovat nějaký odstup mezi přeočkováním Gardasilem 9 a proti klíšťové encefalitidě?

Odstup mezi přeočkováním Gardasilem 9 a přeočkováním proti klíšťové encefalitidě by měl být nejméně 14 dní. To platí obecně pro interval mezi aplikací různých

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Je třeba zachovat nějaký odstup mezi přeočkováním Gardasilem 9 a proti klíšťové encefalitidě?

Je očkování proti žluté zimnici povinné při cestě do Senegalu? Jak dlouho před odletem je nutno se očkovat?

V afrických zemích se situace často mění pokud jde o povinné očkování. Imigrační úředník na letišti má kompetenci Vás nepustit z tranzitu, pokud očkování

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Je očkování proti žluté zimnici povinné při cestě do Senegalu? Jak dlouho před odletem je nutno se očkovat?

Jaké doporučujete očkování na dovolenou na Srí Lanku? Očkování proti žloutence A+B mám.

Doporučené očkování  do této destinace je proti břišnímu tyfu, eventuelně meningokoku. Očkování proti tetanu by nemělo být starší 10 let.

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaké doporučujete očkování na dovolenou na Srí Lanku? Očkování proti žloutence A+B mám.

Plánujeme v lednu cestu do Gambie. Jaké očkování nám doporučíte a kolik to bude stát?

Do Gambie doporučujeme očkování proti žluté zimnici, břišnímu tyfu, hepatitidě A+B a proti meningokoku. Očkování proti tetanu by nemělo být starší než 10 let.

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Plánujeme v lednu cestu do Gambie. Jaké očkování nám doporučíte a kolik to bude stát?

Po roce bychom chtěli provést druhé očkování proti virové hepatitidě typu A. Máte k dispozici potřebné vakcíny a je možné u vás provést očkování?

Vakcíny máme  k dispozici, pouze aktuální dostupnost vakcíny pro děti je lépe telefonicky ověřit. Očkování můžeme provést, přijdete-li do očkovacího centra Thomayerovy nemocnice, pavilon B1 mezi

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Po roce bychom chtěli provést druhé očkování proti virové hepatitidě typu A. Máte k dispozici potřebné vakcíny a je možné u vás provést očkování?

Za měsíc a půl odjíždím do Namibie a budu potřebovat očkování proti žluté zimnici, břišnímu tyfu a žloutence A + B. Dá se to stihnout a kolik očkování stojí?

Očkování se dá stihnout i v tomto termínu. Přijďte co nejdříve ve všední den mezi 9. a 10. hodinou, Thomayerova nemocnice, pavilon B1 –

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Za měsíc a půl odjíždím do Namibie a budu potřebovat očkování proti žluté zimnici, břišnímu tyfu a žloutence A + B. Dá se to stihnout a kolik očkování stojí?

Měli jsme být očkováni proti několika nemocem, ale budeme mimo ČR. Jak postupovat, abychom nenarušili očkovací schéma?

Očkovací schéma, které jsme vám vytvořili, je nejlepší dodržet, zvláště v případě, když se jedná o kombinované očkování několika různých vakcín. V naléhavém případě

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Měli jsme být očkováni proti několika nemocem, ale budeme mimo ČR. Jak postupovat, abychom nenarušili očkovací schéma?

Předpokládám, že cestovní očkování různých nemocí nejde dělat najednou. Existuje nějaký scénář, jak to nejlépe nakombinovat?

Očkujeme na cesty do zahraničí, máme  všechny vakcíny, které jsou pro běžné cesty potřeba. Očkovací schéma vám vypracuji individuálně při první návštěvě.

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Předpokládám, že cestovní očkování různých nemocí nejde dělat najednou. Existuje nějaký scénář, jak to nejlépe nakombinovat?

Jak postupovat při dlouhotrvající alergické reakci na očkování proti tetanu?

Při lokální reakci po očkování, zarudnutí, otoku a bolesti postižené místo ledujte. Ruka by měla být v klidu v závěsu, vhodné je podávat celkově i lokálně

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak postupovat při dlouhotrvající alergické reakci na očkování proti tetanu?

Jaké očkování na cesty do jižního Vietnamu a po Kambodži? Jaká je cena?

Měl by se přeočkovat  břišní tyfus (cena 650 Kč) a tetanus (cena 180 Kč).

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaké očkování na cesty do jižního Vietnamu a po Kambodži? Jaká je cena?

Jaké očkování byste doporučili na pravidelné cesty do Tanzanie?

Do této destinace  je  doporučeno očkování proti virovým hepatitidám, břišnímu tyfu, žluté zimnici, meningokokům. Pro děti též dětská obrna, eventuálně vzteklina. Očkovací schéma vám vypracujeme

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaké očkování byste doporučili na pravidelné cesty do Tanzanie?

Za jakou dobu se dává třetí dávka očkování proti klíšťové encefalitidě? Lze očkovat i v těhotenství?

Třetí dávka proti klíšťové encefalitidě se aplikuje za rok po druhé dávce. V těhotenství se neočkuje.  

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Za jakou dobu se dává třetí dávka očkování proti klíšťové encefalitidě? Lze očkovat i v těhotenství?

Plánuji cestu do Thajska. Jaké očkování doporučujete a s jakým předstihem? Je třeba se objednat? Jaká je cena očkování?

Očkujeme v našem Očkovacím centru každý všední den  mezi 9. a 10. hodinou. Objednávat se nemusíte, vakcína proti břišnímu tyfu stojí 650 Kč a 100

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Plánuji cestu do Thajska. Jaké očkování doporučujete a s jakým předstihem? Je třeba se objednat? Jaká je cena očkování?

Čeká mě cesta do Tanzánie a do Zanzibaru. Očkujete proti choleře a žluté zimnici? Vystavíte mi mezinárodní očkovací průkaz s výpisem stávajících očkováni?

Očkovat se lze v našem Očkovacím centru, mezinárodní očkovací průkaz vám vystavíme. Starší očkování, která jsou důležitá pro cesty do rizikových zemí budou v

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čeká mě cesta do Tanzánie a do Zanzibaru. Očkujete proti choleře a žluté zimnici? Vystavíte mi mezinárodní očkovací průkaz s výpisem stávajících očkováni?

Chystám se na konci roku do Asie, do Thajska. Chci se očkovat proti žloutence typu A i B. Je nutné vakcínu předem objednat a na kolik vyjde? Platba kartou je možná?

Naše Očkovací centrum je otevřené každý všední den mezi 9. a 10. hodinou. Objednávat se nemusíte, vakcíny máme k dispozici. Kombinovaná vakcína proti  žloutence

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chystám se na konci roku do Asie, do Thajska. Chci se očkovat proti žloutence typu A i B. Je nutné vakcínu předem objednat a na kolik vyjde? Platba kartou je možná?

Kolik stojí vakcína na meningokoka?

Vakcíny proti meningokokovému onemocnění jsou různé. V našich podmínkách je nejvýhodnější vakcína proti  4 typům – A, C, Y a X135 a vakcína proti

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kolik stojí vakcína na meningokoka?

Kolik stojí očkování proti Hepatitidě A a jaké počasí nebo roční období je vhodnější?

Cena vakcíny proti  hepatitidě A v našem centru  je 1050 Kč + 100 Kč za aplikaci. Základní očkování, které není v budoucnu třeba opakovat

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kolik stojí očkování proti Hepatitidě A a jaké počasí nebo roční období je vhodnější?

Kolik stojí očkování proti chřipce a proti klíšťové meningoencefalitidě?

Cena se liší podle druhu vakcíny a i každé centrum očkování má ceny trochu jiné. V našem centru byly ceny v minulé sezoně  mezi

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kolik stojí očkování proti chřipce a proti klíšťové meningoencefalitidě?

Můj tříletý syn v září nastupuje do školky. Jakými nemoci dětem v tomto věku nejčastěji hrozí a jak je lze chránit?

U dětí v předškolním věku se často vyskytují projevy nachlazení, alergie, méně vážné nemoci (virózy, angíny), ale mohou se objevit i závažnější choroby (žloutenka A,

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Můj tříletý syn v září nastupuje do školky. Jakými nemoci dětem v tomto věku nejčastěji hrozí a jak je lze chránit?

Mám dvě děti ve věku 3 roky a 5 let a přemýšlím nad očkováním proti žloutence A. Je vhodné očkovat takto malé děti, nebo raději vyčkat do pozdějšího věku?

Z mnohaleté praxe doporučuji očkovat děti proti hepatitidě A již v nízkém věku, ideálně před jejich zařazením do kolektivu. Od roku 2001 jsou děti plošně očkované

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mám dvě děti ve věku 3 roky a 5 let a přemýšlím nad očkováním proti žloutence A. Je vhodné očkovat takto malé děti, nebo raději vyčkat do pozdějšího věku?

Existuje vakcína proti hepatitidě s tzv. léčivými účinky. Co to znamená a je u nás dostupná?

Ano, je možné nechat se dodatečně očkovat vakcínou proti hepatitidě A v případě, že jste byli vystaveni riziku nákazy virem hepatitidy A. Tzv. ochranná funkce

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Existuje vakcína proti hepatitidě s tzv. léčivými účinky. Co to znamená a je u nás dostupná?

V sousední školce se vyskytl případ žloutenky A u dítěte. Je možné, aby se nakazily i mé děti? Jaké jsou příznaky a jak bychom měli postupovat?

Pokud bylo Vaše dítě v kontaktu s infikovaným jedincem, existuje riziko nákazy. Přenos viru hepatitidy A, kterým pravděpodobně dítě onemocnělo, je v kolektivu velmi snadný. Inkubační doba

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V sousední školce se vyskytl případ žloutenky A u dítěte. Je možné, aby se nakazily i mé děti? Jaké jsou příznaky a jak bychom měli postupovat?

Jaké očkování mi doporučíte při cestě do Evropy i za její hranice?

Základ očkování pro všechny cestovatele je očkování proti virovým hepatitidám A a B a očkování proti břišnímu tyfu. Břišní tyfus je u nás vymýcen,

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaké očkování mi doporučíte při cestě do Evropy i za její hranice?

V září nastupujeme do školky a dcerka vždy mezi dětmi onemocní. Nechci celý rok promarodit doma. Co radíte?

Některé děti jsou bohužel k nemocem náchylnější než jiné. V dětském kolektivu se navíc velmi snadno šíří infekční onemocnění kvůli nedostatečným hygienickým návykům (mytí rukou

Posted in Dotazy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V září nastupujeme do školky a dcerka vždy mezi dětmi onemocní. Nechci celý rok promarodit doma. Co radíte?

 

Další zodpovězené dotazy >>>